Jak to děláme

Naší nekompromisní zásadou a velikou předností je kvalitní, chutné sušené ovoce a zelenina. Zakládáme si na kvalitě a proto naše produkty nejsou před zpracováváním chemicky čištěny ani ošetřeny – jsou tedy BEZ KONZERVANTŮ, BEZ PŘIDANÝCH DOCHUCOVADEL A BARVIV. Zpracováváme ovoce a zeleninu vysoké kvality a pocházející pouze z České republiky, kterou si osobně jezdíme vybírat.

Při příjmu jsou suroviny uskladněny v chladícím boxu a následně ihned zpracovávány, aby nedocházelo k degradaci. Veškeré suroviny jsou ručně tříděné a pro sušení se vybírají pouze zcela zdravé plody.

Ve vodní lázni je surovina pečlivě a šetrně zbavena všech nečistot.

Několikastupňový proces mytí, odšťopkovávačka, vypeckovávačka a loupačka na zeleninu, připravují plody k dalšímu čistému zpracování.

Sušení probíhá šetrně a pomalu za pomoci proudění horkého vzduchu.

Sušící linka je pořízena od německé firmy Binder. Jedná se o třípásovou sušící linku, která využívá odpadní teplo z naší bioplynové stanice.

Šetrným sušením si zachová výsledný produkt aroma, chuť a dostatek vitamínů.

Při výstupu z linky je produkt opět ručně zkontrolován a vytříděn.

Na balící lince je dávkován dle požadavku zákazníků a zabalen do speciálních, silnostěnných potravinářských sáčků pro udržení delší trvanlivosti a vysoké kvality výrobku.

Průmyslová balička je schopna zabalit produkty ve velkém balení pro velkoodběratele k dalšímu zpracování a zároveň i malospotřebitelské balení od 50 g do 500 g.